Wczytuję dane...
Kod producenta: YKY NYY-J
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24 godziny
Opis produktu

Kabel przewód ziemny YKY 3x1,5 1kV zewnętrzny 1m

Kabel przewód elektroenergetyczny YKY (NYY-J) ziemny miedziany 600/1000V 3x1,5mm²

Polski kabel energetyczny (K) o żyłach miedzianych, w izolacji polwinitowej (Y) i powłoce polwinitowej (Y), na napięcie znamionowe 0,6/1kV.

Kable prądowe YKY przeznaczone są do przesyłania energii elektrycznej, przy układaniu na stałe wewnątrz i na zewnątrz budynków, w kanałach kablowych oraz bezpośrednio w ziemi. Mogą być stosowane do pracy w urządzeniach energetycznych w zakładach przemysłowych oraz domowych sieciach zasilających.

Żyły gwarantują niską rezystancję oraz mały spadek mocy, powłoka zewnętrzna jest odporna na szkodliwe promieniowanie UV.

Specyfikacja:

 • Producent: Mercor
 • Rodzaj przewodu: YKY (NYY-J)
 • Napięcie pracy: 600/1000 V
 • Liczba i przekrój znamionowy żył: 3 x 1,5 mm²
 • Przybliżona średnica przewodu: 8,4 mm
 • Min promień gięcia: 10 x ⌀
 • Przybliżona masa przewodu: 130 kg/km
 • Norma: PN - 91/E - 90401
 • Reakcja na ogień: nie rozprzestrzeniający płomienia
 • Temperatura pracy: -30°C do +70°C

Budowa przewodu:

 • Żyły: miedziane, jednodrutowe
 • Wyróżnianie żył: czarny, niebieski, żółto-zielony
 • Izolacja: polwinit izolacyjny PVC
 • Powłoka: polwinit oponowy PVC
 • Kolor powłoki: czarny

Zastosowanie

Przewody zasilające YKY służą przede wszystkim do przesyłania energii elektrycznej (głównie w liniach zasilających układanych bezpośrednio w ziemi), wykonywania połączeń generatorów z transformatorami oraz przyłączania odbiorników elektrycznych dużej mocy.

Mogą być stosowane w warunkach zewnętrznych, pomieszczeniach wewnętrznych (suchych i wilgotnych), elektrowniach i przemyśle.

Powłoka i izolacja z polwinitu pozwalają układać kable elektryczne YKY bezpośrednio w ziemi, na wolnym powietrzu, w obudowach betonowych, kanałach kablowych, rozdzielniach oraz sieciach miejscowych (jeżeli nie występuje zagrożenie uszkodzenia mechanicznego).

Kable prądowe YKY jako zewnętrzne przewody do zasilania budynków i odbiorników elektrycznych

Przewody YKY pełnią niezwykle istotną rolę w całej instalacji, ponieważ są wykorzystywane do bezpośredniego przyłączenia budynku do sieci energetycznej, najczęściej jako główny kabel zasilający. Układamy je pomiędzy złączem energetycznym wykonanym przez Zakład Energetyczny (zwykle znajdującym się w granicy nieruchomości), a rozdzielnicą główną umieszczoną w budynku. W zależności od mocy przyłączeniowej budynku najczęściej wykorzystywane są przewody 5x10mm² oraz 5x16mm².

Ponadto YKY mogą być wykorzystywane do zaopatrzenia w energię różnych odbiorników znajdujących się na zewnątrz obiektu. Najczęściej są to urządzenia automatyki domowej (np. siłowniki bramy wjazdowej), oświetlenie ogrodowe, zasilanie domku gospodarczego i garażu, czy oświetlenie prywatnej ulicy. W tym przypadku najpopularniejsze są przekroje 3x1,5mm² oraz 3x2,5mm².

Przewód POLSKIEJ PRODUKCJI, wykonany z miedzi!

Prezentowany przewód został wyprodukowany w całości w Polsce. W procesie produkcyjnym użyto najwyższej jakości materiałów, a finalny produkt został poddany wymagającej kontroli jakościowej.

Poziom wykonania jest bezkonkurencyjny w stosunku do produktów sprowadzanych z Chin, czy Tajwanu.

O producencie:

Mercor to polski zakład produkcyjny zlokalizowany pod Warszawą. Przedsiębiorstwo zajmuje się wytwarzaniem różnego rodzaju kabli i przewodów. W katalogu znajdziemy m.in. przewody jedno- i wielożyłowe, do odbiorników ruchomych, samochodowe, głośnikowe, współosiowe, telekomunikacyjne, gumowe i inne.

Mercor jest solidną i wiarygodną spółką, czego potwierdzeniem jest certyfikat "Rzetelnej Firmy". Cały dostępny asortyment produkowany jest z należytą starannością i dokładnością.

Opinie Klientów
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...