Wczytuję dane...
FAQ - Bramy przesuwne

1. A co, gdy nie ma prądu?

Czasem, po burzy czy wichurze, następują przerwy w dostawie prądu. Ale bez obaw - dzięki mechanizmowi ręcznego odblokowania, w który wyposażone są siłowniki Nice, swobodnie dostaniesz się do własnej posesji.

2. Rozwiązanie dodatkowe?

Wybrane siłowniki Nice mają możliwość zamontowania akumulatorów, dzięki którym będą w stanie pracować nawet w przypadku braku zasilania (opcja).

3. Czy automatycznie to także komfortowo?

Nice dba o bezpieczeństwo Twoje i Twoich bliskich. Siłowniki zaprogramowane są tak, by bramy łagodnie startowały i powoli kończyły ruch przy otwieraniu i zamykaniu. Dzięki temu Twoja brama pracuje płynnie i - co równie ważne - nie hałasuje przy zamykaniu.

4. Skąd brama wie, jak wysoko się otworzyć?

Dzięki centrali Nice Twoja brama zyskuje umiejętność automatycznego zapamiętywania - pamięta, do jakiej szerokości może otworzyć bramę i pilnuje tych ustawień przy każdym otwieraniu.

5. Niespodziewana przeszkoda?

Twoja brama, wprawiona w ruch przez siłownik Nice, jest zawsze czujna. Dzięki funkcji przeciążeniowej, w chwili napotkania na przeszkodę, siłownik zatrzymuje bramę i zmienia kierunek jej ruchu.

6. Czy muszę pamiętać o zamykaniu bramy?

O zamknięciu bramy siłownik Nice pamięta za Ciebie. Twoja brama po każdym otwarciu zamknie się automatycznie. Sam decydujesz o czasie, po którym brama wykona manewr zamknięcia.

7. Czy brama może być furtką?

Gdy idziesz pieszo czy jedziesz rowerem, nie musisz czekać, aż cała brama otworzy się i zamknie. Brama z siłownikiem Nice posiada funkcję furtki, dzięki czemu otworzy się w taki sposób, by można było szybko i swobodnie przejść.

8. Czy brama „widzi"?

Może to zabrzmi dziwnie, ale... tak! Dzięki systemowi fotokomórek Twoja brama rozpozna przeszkodę, która stanie jej na drodze i zawsze zatrzyma się w odpowiedniej odległości. To pełne bezpieczeństwo dla Ciebie i Twojej rodziny.

9. Zawsze bezpiecznie?

Siłowniki Nice przed każdym otwarciem bramy sprawdzają, czy fotokomórki są sprawne. Gdy wszystko działa jak należy, wprowadzają bramę w ruch.

10. Wszystko gra?

Siłowniki Nice z technologią BlueBus wyposażone są w funkcję autodiagnozy monitorującej prawidłowość działania bramy. Dzięki zainstalowanej lampie ostrzegawczej dowiesz się, czy siłownik pracuje prawidłowo. Lampa, odpowiednią liczbą mignięć, powiadomi Cię o ewentualnym błędzie, dzięki czemu wszystkie podłączone urządzenia będą stale pod Twoją kontrolą.

11. Późne powroty?

Dzięki Nice Twój podjazd zawsze będzie dobrze widoczny. Wystarczy, że wybierzesz funkcję oświetlenia, która włączy się automatycznie w chwili, gdy uruchomisz bramę.

12. Pogoda w kratkę?

Klimat w Polsce przez większą część roku nas nie rozpieszcza. Na szczęście, dzięki technologii Nice, siłownikowi Twojej bramy nie straszne są mrozy czy deszcze. Hermetyczna, wodoodporna obudowa urządzeń sprosta każdym warunkom pogodowym.

13. Po co komplikować?

System BlueBus to sposób połączenia wszystkich urządzeń z centralą przy pomocy jedynie dwóch przewodów. Dzięki temu instalacja fotokomórek, czytników kart, klawiatur kodowych i pozostałych urządzeń dodatkowych jest teraz łatwiejsza, a ograniczenie liczby przewodów do dwóch wyeliminuje błędy i ograniczy pomyłki w trakcie montażu.