Kod producenta: 4512606
Gwarancja: 5 lat
Realizacja zamówienia: 3 dni
Producent: Hörmann

Kompletny zestaw napędu RotaMatic Akku 1 serii 3 BiSecur do bramy skrzydłowej w skład którego wchodzi:

 • siłownik RotaMatic 1 Akku serii 3 BiSecur (szerokość skrzydła bramy do 2500mm, ciężar bramy do 120 kg)
 • centrala sterująca w oddzielnej obudowie
 • akumulator AE 24 w obudowie z lakierowanego metaltu
 • ładowarka LG 24 do akumulatora
 • odbiornik radiowy w najnowszej technologii BiSecur (częstotliwość 868 MHz) umożliwiający sprawdzanie statusu bramy
 • pilot (nadajnik) dwukanałowy HS 5 BiSecur w kolorze czarnym 
 • komplet akcesoriów do montażu napędu
 • zestaw ułatwiający montaż, materiał do mocowania, 1.5 m przewodu biegu testowego
 • instrukcja montażu, obsługi i eksploatacji w języku polskim
 • faktura lub paragon wystawiony przez Autoryzowaego Partnera firmy Hörmann (ważne w przypadku gwarancji)
 • gwarancja 5 lat

Proste i nowoczesne wzornictwo napędu RotaMatic firmy Hörmann będzie idealnym dopełnieniem pięknej bramy skrzydłowej. Podobnie jak wygląd, wzorcowe są także działanie i bezpieczeństwo użytkowania tego napędu. Nawet w garażach bez przyłącza elektrycznego nie trzeba rezygnować z komfortu, jaki daje napęd. Umożliwia to RotaMatic Akku. Można go łatwo przenosić i naładować w kilka godzin. Przy 4 cyklach uruchomienia bramy na dzień wydajność akumulatora wynosi około 40 dni w temperaturze otoczenia 20 stopni C (30 dni dla tempertaury 0 stopni C, 20 dni dla temperatury - 15 stopni C). Czas ładowania wynosi około 5-10 godzin (akumulator bez efektu pamięci, dzięki czemu można go doładowywać bez ryzyka utraty jego mocy).

Istnieje możliwość dokupienia drugiego akumulatora wymiennego lub modułu solarnego, który wykorzystując energię słoneczną bedzie na bieżąco uzupełniał akumulator.

BEZPIECZNY, NIEZAWODNY i WYTRZYMAŁY

Najwyższa jakość

Napędy do bram wjazdowych firmy Hörmann muszą sprostać znacznym obciążeniom mechanicznym, a zatem ich wykonanie musi być odpowiednio solidne i wysokiej jakości. Materiały, z których wykonuje się napędy, charakteryzują się odpornością na działanie warunków atmosferycznych i długą żywotnością, dzięki czemu napęd pracuje bezawaryjnie przez długi czas. Do szczególnie zimnych regionów polecamy napęd RotaMatic z wbudowanym ogrzewaniem.

Automatyczny układ zabezpieczający (przeciążeniowy)

Napędy do bram wjazdowych firmy Hörmann są bezpieczne w każdej fazie otwierania i zamykania. Napęd zatrzymuje bramę natychmiast po napotkaniu na nagłą przeszkodę. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewniają fotokomórki, rozpoznające bezdotykowo obecność osób i przedmiotów. Można je zamontować w prosty i elegancki sposób w kolumnach (patrz str. 37) i umieścić przy wjeździe na posesję. W ten sposób zostaje zabezpieczony cały obszar pracy bramy skrzydłowej lub przesuwnej.

Łagodny start – łagodne zatrzymanie

Napędy do bram wjazdowych Hörmann zapewniają cichą i bezpieczną pracę bramy. Brama otwiera się płynnie, a podczas zamykania jest łagodnie wyhamowywana. Takie rozwiązanie oszczędza mechanizm bramy i napędu i – co ważne – nikomu nie przeszkadza.

Sprawdzone bezpieczeństwo

Napędy do bram wjazdowych firmy Hörmann są bezpieczne w każdej fazie otwierania i zamykania. Siły generowane przez napędy są badane i certyfikowane przez TÜV dla bram różnej wielkości w różnych sytuacjach montażowych zgodnie z normą PN EN 13241-1.

Nowoczesna technologia BiSecur

Dwukierunkowy, wyjątkowo bezpiecznie kodowany system sterowania radiowego BiSecur wykorzystuje nowatorską technologię przyszłości do komfortowej i bezpiecznej obsługi bram garażowych, bram wjazdowych, oświetlenia i wielu innych produktów. Wszystkie funkcje są obsługiwane za pomocą jednego eleganckiego nadajnika. Szczególny komfort zapewnia funkcja odczytu położenia bramy: wystarczy naciśnięcie przycisku, by upewnić się, czy brama do garażu jest zamknięta (dotyczy tylko pilotów HS 5 BS - zobacz jak to działa). Dodatkowo regulowana indywidualnie druga wysokość otwarcia umożliwia przewietrzenie garażu bez konieczności otwierania całej bramy.

Bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem i stabilny zasięg odporny na zakłócenia

Nowo zaprojektowany i wyjątkowo bezpieczny system kodowania BiSecur gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum. 128-bitowy kod zabezpieczający to najwyższy poziom bezpieczeństwa – jak w bankowości elektronicznej.

Komfortowa funkcja odczytu położenia bramy

Przy pomocy dodatkowego nadajnika HS 5 BS można w każdym momencie sprawdzić, czy brama garażowa jest zamknięta.

Profil amortyzujący (opcjonalnie za dopłatą)

Siły generowane przez napędy RotaMatic wyposażone w opcjonalny profil amortyzujący są badane i certyfikowane przez TÜV dla bram różnej wielkości w różnych sytuacjach montażowych.

Zamek elektryczny (opcjonalny za dopłatą)

W przypadku silnego wiatru bramy skrzydłowe są wystawione na działanie bardzo dużych sił. Dodatkowy zamek elektryczny skutecznie zapobiega wówczas przypadkowemu otwarciu bramy.

Wersja z zestawem SK: lampką ostrzegawczą LED i fotokomórkami EL 301 (opcjonalnie za dopłatą)

Większe bezpieczeństwo podczas wjeżdżania i wyjeżdżania z garażu zapewniają teraz napędy RotaMatic z zestawem SK. Wyposażenie obejmuje fotokomórkę jednokierunkową i żółtą lampę sygnalizacyjną.


Napędy do skrzydłowych bram wjazdowych RotaMatic
Proponujemy najwyższej klasy napędy do bram wjazdowych dwuskrzydłowych. Oferowane systemy cechuje profesjonalne wykonanie z zastosowaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych, dzięki któremu są łatwe w montażu i użytkowaniu. Nasza automatyka jest kompletna i wyposażona we wszystko, co jest konieczne do jej właściwego działania – składa się z funkcjonalnych elementów, które współdziałają ze sobą, pozwalając w sposób bezpieczny, szybki i bezproblemowy otwierać i zamykać bramę. Nasza oferta dotyczy nowoczesnych systemów RotaMatic. Wyroby tej marki cieszą się dużą popularnością wśród klientów ze względu na precyzję działania i niezawodność. Szeroki wybór artykułów w zróżnicowanych cenach umożliwia dostosowanie wersji najlepiej dostosowanej do wielkości oraz specyfiki działania konkretnego systemu bramowego.