Wczytuję dane...
Kod producenta: 4512204
Gwarancja: 5 lat
Realizacja zamówienia: 3 dni
Producent: Hörmann

Kompletny zestaw napędu do bramy garażowej (segmentowej lub uchylnej) w skład którego wchodzi:

  • głowica super szybkiego napędu SupraMatic P serii 3 BiSecur (siła 1000 N, do 15 m2 powierzchni bramy)
  • zintegrowany odbiornik radiowy w najnowszej technologii BiSecur (częstotliwość 868 MHz)
  • pilot (nadajnik) dwukanałowy HS 5 BiSecur w kolorze czarnym umożliwiający sprawdzanie statusu bramy 
  • szyna prowadząca FS z automatycznym ryglem antywłamaniowym, wewnętrznym odryglowaniem awaryjnym, uniwersalnym zbierakiem pasującym do większości bram na rynku oraz pasem zębatym z automatycznym sytemem napinania
  • para fotokomórek wewnątrznych EL 101 zabezpieczających drogę poruszania się bramy
  • komplet akcesoriów do montażu napędu
  • instrukcja montażu, obsługi i eksploatacji w języku polskim
  • faktura lub paragon wystawiony przez Autoryzowaego Partnera firmy Hörmann (ważne w przypadku gwarancji)
  • gwarancja 5 lat

Zafascynuje Państwa to połączenie prędkości i komfortu. Segmentowa brama garażowa otwiera się szybciej, dzięki czemu od razu wjadą Państwo z ulicy do garażu. Oświetlenie garażu można włączać i wyłączać jednym przyciskiem na pilocie. Już nigdy nie zrezygnują Państwo z takiej komfortowej funkcji, jak druga wysokość otwarcia. Obudowa napędu SupraMatic jest wykonana ze szczotkowanego aluminium, dzięki czemu całość wygląda bardzo elegancko.

BEZPIECZNY, NIEZAWODNY, SZYBKI i WYTRZYMAŁY

Zabezpieczenie przed podważeniem

Włamywacz nie ma prawie żadnych szans, gdy trafi na bramę garażową firmy Hörmann wyposażoną w napęd – w zamkniętej bramie zabezpieczenie przed podważeniem automatycznie zatrzaskuje się w zderzaku szyny prowadzącej. Brama zostaje natychmiast zaryglowana, co skutecznie uniemożliwia jej podważenie. Samo ryglowanie działa w sposób czysto mechaniczny i – w przeciwieństwie do napędów innych producentów – spełnia swoją funkcję również w razie braku prądu.

Automatyczny układ zabezpieczający (przeciążeniowy)

Niezawodny mechanizm natychmiast zatrzymuje bramę w przypadku natrafienia na przeszkodę. Dla zwiększenia bezpieczeństwa zalecamy instalację bezdotykowej fotokomórki EL101.

Łagodny start – łagodne zatrzymanie

Brama otwiera się i zamyka płynnie i cicho. Fazy uruchamiania i wyhamowania mogą być regulowane indywidualnie. To rozwiązanie pozwala oszczędzać mechanizm bramy garażowej i na długo zachować jej sprawność.

Sprawdzone bezpieczeństwo

Napędy do bram garażowych Hörmann są optymalnie dostosowane do garażowych bram segmentowych oraz badane i certyfikowane przez instytut TÜV Nord według wytycznych TTZ w zakresie „Odporności bram garażowych na włamanie”.

Nowoczesna technologia BiSecur

Dwukierunkowy, wyjątkowo bezpiecznie kodowany system sterowania radiowego BiSecur wykorzystuje nowatorską technologię przyszłości do komfortowej i bezpiecznej obsługi bram garażowych, bram wjazdowych, oświetlenia i wielu innych produktów. Wszystkie funkcje są obsługiwane za pomocą jednego eleganckiego nadajnika. Szczególny komfort zapewnia funkcja odczytu położenia bramy: wystarczy naciśnięcie przycisku, by upewnić się, czy brama do garażu jest zamknięta (dotyczy tylko pilotów HS 5 BS - zobacz jak to działa). Dodatkowo regulowana indywidualnie druga wysokość otwarcia umożliwia przewietrzenie garażu bez konieczności otwierania całej bramy.

Bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem i stabilny zasięg odporny na zakłócenia

Nowo zaprojektowany i wyjątkowo bezpieczny system kodowania BiSecur gwarantuje maksymalne zabezpieczenie wysyłanego sygnału sterowania radiowego przed skopiowaniem przez niepowołane osoby. System został przetestowany i certyfikowany przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z Uniwersytetu Ruhr w Bochum. 128-bitowy kod zabezpieczający to najwyższy poziom bezpieczeństwa – jak w bankowości elektronicznej.

Komfortowa funkcja odczytu położenia bramy

Przy pomocy standardowego nadajnika HS 5 BS można w każdym momencie sprawdzić, czy brama garażowa jest zamknięta.

Szybsze otwieranie bramy

O maks. 50 % większa prędkość otwierania napędu SupraMatic w bramach segmentowych zapewnia szybszy wjazd z ulicy do garażu

Dodatkowa wysokość otwarcia

Regulowana indywidualnie druga wysokość otwarcia umożliwia przewietrzenie garażu bez konieczności otwierania całej bramy.

Oddzielnie włączane oświetlenie halogenowe

Za pomocą pilota lub opcjonalnego sterownika wewnętrznego IT 3b można oddzielnie włączać i wyłączać halogenowe oświetlenie napędu. Napęd jest także dostępny z opcjonalnym reflektorem LED.

Bardzo łatwe programowanie

Wszystkie funkcje napędu ustawia się po prostu przez wprowadzenie jednej dwucyfrowej liczby.


Nowoczesne napędy do bram garażowych to rozwiązania łączące w sobie funkcjonalność i łatwość użycia. W naszej ofercie występują one w kompletnych zestawach, które ułatwią otwieranie i zamykanie garażu bez konieczności pochodzenia do jego drzwi i stosowania siły. Innowacyjna technologia wykorzystana do produkcji tych systemów pozwala na to, aby zapewnić im najwyższą jakość przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny. Wybór naszych rozwiązań do gwarancja długotrwałego użytkowania garażu. Pozwala na zaoszczędzenie czasu i energii związanej z koniecznością wysiadania z pojazdu i ręcznego otwierania drzwi, a w rezultacie – umożliwia ułatwienie sobie życia. Dodatkową zaletą naszych napędów do bram garażowych jest ich cicha praca, która dodatkowo wypływa na komfort ich użytkowania. Zachęcamy do ich wyboru.


SPECJANA, DEDYKOWANA SZYNA DO NAPĘDÓW - tylko w firmie Hörmann: